Projekt pro přenos návrhů domů/interiérů do virtuální reality.

O projektu.

Když si na sebe dáte helmu, jež vám přímo do očí promítne virtuální obrazy, najednou se cítíte jako byste byli někde úplně jinde. Je to opravdu zážitek. Jednou z možností jak VR (virtuální realitu) využít je zprostředkovat prožitek z prostoru, který je pouze v návrzích. Uživatel se ocitne v navrhovaném prostoru, jakoby tam byl. Jednoduše tak uvidí nedostatky, které na obrazovce, nebo na papíru vidět nemůže.

Kamarád se například rozhodnul, že si postaví saunu, vytvořil si 3D návrh, podle kterého pak objedná dřevo na stavbu. Vložil jsem jeho saunu do virtuální reality a nasadil jsem mu helmu. Hned zjistil, kde je malý prostor, že na horní patro si nesedne a že neprojde kolem kamen.

Vytvořil jsem aplikaci jak pro mobilní aplikaci (mobil vložíte do VR brýlí), tak i pro profesionální VR headset HTC Vive, za pomocí které si můžete váš návrh projít. Projekt je momentálně ve stavu dema.

Video dema projektu:

Video záznam z průchodu interiérem bytu. Na velké obrazovce vidíte to co vidí uživatel ve virtuální realitě. V pravo dole na malé obrazovce vidíte záznam uživatele, který je ve virtuální realitě. Oba záznamy jsou synchronzované. Uživatel se ocitne v prostoru, kde může chodit, měřit, přenášet předměty, měnit barvy objektů. Pro virtuální realitu používáme technologii HTC vive s velmi přesnými senzory snímání pohybu. Je to prožitek, ve kterém lze nasimulovat prakticky vše.

Více o projektu:

Další informace se dozvíte na webu projektu: http://VRDomy.cz